Souhrnné informace k dotacím na výměnu kotlů

29.9.2021

Vážení občané,

rádi bychom Vám zprostředkovali informace o dotacích na výměnu starých neekologických kotlů, které připravilo Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR. Zákaz provozu starých neekologických kotlů, které nedosahují alespoň 3. emisní třídy, začne platit
1. září 2022, tedy za necelý rok.
Naším cílem je dosáhnout co nejrychlejšího stažení těchto starých kotlů, které nám prokazatelně znečišťují ovzduší, a občanům nabídnout pomocnou ruku při jejich výměně.

Za tímto účelem Ministerstvo životního prostředí připravilo přehledný informační materiál. Materiál je dostupný ke stažení na následujícím odkazu: Souhrnné informace k dotacím na výměnu kotlů.

K dispozici jsou pro Vás i další informační materiály, např. k nové etapě programu Nová zelená úsporám, kde bude příjem žádostí zahájen 12. října. Materiály jsou k dispozici ZDE.

Připojujeme materiál MěÚ Kolín: Některé povinnosti provozovatelů spalovacích zdrojů. (Něco málo z povinností stanovených zák. č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, v úplném znění, provozovatelům stacionárních zdrojů znečišťování ovzduší, zejména pak zdrojů spalovacích s tepelným příkonem 300 kW a nižším, jako jsou např. KOTLE, KAMNA, KRBY, apod., tzn. tedy i těm, kteří v nich topí.)

Dokumenty ke stažení:

Pomohla vám tato stránka?