Labe – řeka, která spojuje

Obecní úřad Starý Kolín pořádá aktivitu pro občany na motiv LABE – ŘEKA, KTERÁ SPOJUJE. Aktivita zahrnuje fotografickou soutěž a akci DEN LABE, která se uskuteční 16. 9. 2023.

Letní fotografická soutěž: své fotografie na uvedené téma můžete pořizovat během léta na svých cestách a které zachycují Labe v jeho všech možných podobách (nejen v okolí Starého Kolína) zasílejte do 31. 8. 2023 na e-mail:  labe@starykolin.eu

Do předmětu e-mailu uveďte „soutěž Labe“ a dále v e-mailu vaše jméno a kontakt na vás. Soutěž není omezena věkem ani počtem zaslaných fotografií. Fotografie však musí být autorské (odesláním fotografie do soutěže souhlasíte
také s jejím zveřejněním).

Hlavní cenou fotografické soutěže je speciální plavba lodí po Labi pro dvě osoby.

DEN LABE 16. 9. 2023

16. 9. 2023 bude celý den patřit právě Labi. Od 10:00 – 18:00 hodin bude u loděnice připraven převoz po Labi do Veletova (20Kč jedna cesta), kde bude možné navštívit místní nově otevřené Námořní muzeum Veletov (vstup 100 Kč, 50 Kč děti) a také třeba místní kostel. Oběd si můžete dát v hospodě u muzea, která bude speciálně otevřena pro tuto příležitost.  Den se koná s podporou obce Veletov.

V Obecním domě odprezentují skautky přednášku na téma fauna a flóra kolem povodí Labe. V Obecním domě bude také možnost zhlédnout výtvarné práce žáků ZŠ a nejlepší zaslané fotografie. V podvečer proběhne vyhlášení výtvarné a fotografické soutěže.

Celá akce bude zakončena hudebním vystoupením kapely WE2 v Obecním domě, jehož texty vznikaly u řeky, která celému projektu dala své jméno.

Více informací najdete také na Facebook událostiLABE spojuje“ a na letácích.

Lístky na koncert bude možné zakoupit na místě (100 Kč).

 

 

Pomohla vám tato stránka?