Noc s Andersenem v obecní knihovně

3.4.2017

Obecní knihovna Starý Kolín se v pátek 31. března 2017 připojila k celorepublikové akci Noc s Andersenem, která se koná na podporu čtení a zájmu dětí o knihy již od roku 2000.

Zúčastnilo se 30 dětí, z toho 20 jich v knihovně nocovalo.

Jako hlavní téma byl pro letošní „noc“ vybrán Čtyřlístek. Pro děti byly připraveny s touto tématikou omalovánky, doplňovačky, hledání rozdílů. Děti si mohly zahrát čtyřlístkové pexeso, kvarteto nebo hru s tímto tématem. Zapojily se také do čtení příběhu „U Čtyřlístku straší“, kde si větší děti rozdělily role jednotlivých postav a všem tento příběh přečetly. Největší zájem byl o výrobu postaviček Čtyřlístku v podobě papírových maňásků na prsty. Některé děti se také podílely na výrobě stonožky, která bude vystavena ve výloze knihovny.

Děti si letos připomněly 180. výročí vydání pohádky Císařovy nové šaty, kterou si poslechly při zábavě po večeři a po přichystání spaní v prostorách knihovny si poslechly ještě před usnutím pohádky O Zlatovlásce, Alibaba a čtyřicet loupežníků a Malá mořská víla.

Ráno po společné snídani obdržely nocující děti Pamětní list na Noc s Andersenem 2017, zapózovaly pro společnou fotografii a na rozloučenou si všechny děti odnesly sladkosti a časopis Čtyřlístek.

Pomohla vám tato stránka?